Nasza misja

Sport drużynowy, a w szczególności najpopularniejsza w naszym kraju piłka nożna sprzyja tworzeniu się zdeterminowanych, zgranych i niekiedy bardzo licznych społeczności skupionych wokół wspólnie wybranego celu – najczęściej zwycięstwa reprezentowanej drużyny. Miliony Polaków organizują się w takie grupy kibicując rozmaitym klubom, bądź aktywnie w nich występując. W naszym kraju istnieje osiem klas rozgrywkowych, na które składają się dziesiątki lig oraz niezliczona rzesza rozmaitych rozgrywek amatorskich. Wszystkich zaangażowanych w to ludzi łączy, najczęściej bezinteresowna, miłość do piłki nożnej. Miłość ta przekuwana w jest świetną zabawę przy okazji meczów czy treningów, promocję współzawodnictwa i rywalizacji, kształtowanie charakterów i promowanie zdrowego stylu życia.

Aż tyle, czy tylko tyle?

Nasza organizacja postanowiła pójść krok dalej. Zastanowiliśmy się nad tym, czy możemy się tą miłością podzielić? Czy możemy lepiej skorzystać z tego, że pomimo upływu lat i dawno zaprzepaszczonych karier piłkarskich wciąż potrafimy się zorganizować, zdeterminować i ramię w ramię zmierzać po zwycięstwo, które poza trzema punktami w tabeli nie przynosi nam wiele wymiernych korzyści? Tak narodził się pomysł połączenia stowarzyszenia sportowego z organizacją charytatywną.

Chcemy by nasza drużyna i jej kibice gromadzili się na stadionie nie tylko aby przeżyć emocje związane z tą piękną dyscypliną, ale również by zrobić coś pożytecznego i prospołecznego. Chcemy być pierwszym klubem o takim charakterze i dokonać wielkich rzeczy pomagając osobom potrzebującym poprzez m.in. prowadzenie zbiórek czy licytacji i poszerzając możliwości dotarcia do darczyńców, ludzi szczodrych, jakich w społeczności piłkarskiej jest cała masa. Mamy nadzieję, oprócz zdobycia korzyści namacalnych, jak pieniądze pozyskane na rzecz potrzebujących, wyznaczyć niejako nowy trend dla organizacji zarówno sportowych (ujawnić możliwości na prowadzenie prospołecznych inicjatyw), jak i organizacji pożytku publicznego (uświadomić, gdzie poszukiwać zgranych i oddanych sprawie grup – rzecz jasna w sporcie).